Bakırsan İleri Teknoloji ve Projelendirme

PLAKETPlaket ve Breadboard

Plaket (Plyet): Plaket, elektronik devrelerin bileşenlerinin lehimlenerek veya başka bağlantı yöntemleriyle bir araya getirildiği ve düzenlendiği bir platformdur.

Genellikle kalıcı bir devre tasarımı için kullanılırlar.

Plaketler, PCB (Printed Circuit Board) adıyla da bilinir. PCB'ler, bakır kaplı bir yalıtkan plaka üzerine izlerin basılı olduğu ve bileşenlerin yerleştirildiği bir yapıya sahiptir.

İzler, elektronik sinyalleri taşımak ve bileşenler arasındaki bağlantıları sağlamak için kullanılır.

Plaketler, elektronik devrelerin daha düzenli ve güvenilir bir şekilde monte edilmesini sağlar ve üretim sürecini kolaylaştırır.

Breadboard:

Breadboard, elektronik devre prototiplerinin hızlı ve geçici bir şekilde oluşturulması için kullanılan bir deney tahtasıdır. Aynı zamanda deneme tahtası veya prototipleme tahtası olarak da adlandırılır. Breadboard’lar, delikli bir plaka üzerinde bağlantı noktalarına sahip bir yapıya sahiptir. Bu bağlantı noktaları, elektronik bileşenlerin bacaklarının yerleştirildiği ve geçici olarak bağlantılarının yapıldığı noktalardır.

Breadboard’lar, lehimleme veya özel bağlantı yöntemleri gerektirmeden elektronik devrelerin hızlı bir şekilde oluşturulabilmesini sağlar. Bileşenler, bacaklarını breadboard üzerindeki bağlantı noktalarına yerleştirerek bağlantılarını yaparlar. Bu sayede, devrenin düzeni ve bileşenlerin yerleşimi kolayca değiştirilebilir. Breadboard’lar, elektronik projelerin prototip aşamasında test edilmesi, devre düzenlemelerinin denemesi ve hata ayıklama için yaygın olarak kullanılır.

image

Uzman Mühendisler

Yeni ürün ve hizmetler için araştırma ve geliştirme çalışmaları yaparak yenilikçi çözümler üretiyoruz.

image

İnovasyon

Mevcut ürün ve hizmetleri ve yenilikçi bir şekilde geliştiriyoruz ve daha iyi çözümler sunuyoruz.

image

Ar-Ge

Uzman mühendislerimiz, teknik deneyimleriyle sorunları çözüyor ve projeler geliştiriyor.

Desteğe mi İhtiyacınız Var ?

Uzman Mühendislerimize Ulaşın

×